Guangdong TIDEDAY Industrial Co., Ltd

Produkt wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, Bluetooth core dostawców!

Moc znamionowa głośnika
- Sep 07, 2017 -

Moc znamionowa głośnika

Dyskusja na projekt wzmacniacza w System głośników

Wielu inżynierów zajmujących się głośniki i wzmacniacze powie Ci to samo. Jeśli prowadzisz wzmacniacza zbyt wiele, uszkodzić głośnik głośnik mniej lub bardziej. Proces ten obejmuje zwykle, stopniowo zwiększając gałki basu lub gwałtowny wzrost pokrętło głośności. Co do tego?

Może to spowodować uszkodzenie głośnika wysokotonowego. Ale dlaczego tak się dzieje? Większość wysokich dyski są przeznaczone do 10W na 15W zakresy mocy. Jazdy je przy wysokich częstotliwościach wymaga jedynie bardzo niewiele energii. Moc nominalna klasy średniej i subwoofera jest zazwyczaj średnia moc całego głośnik (50W i 100W, itp.).

Pomyśl o tym, co się dzieje, kiedy sinusoida jest dodawany do ograniczenia systemu (przy użyciu stałych szyn do odtwarzania muzyki). W tym momencie sygnał zaczyna się ograniczyć. Jeśli sygnał poza limit, kształt fali zacznie wyglądać bardziej jak fala prostokątna. W perspektywie domeny częstotliwości zaczęliśmy się harmoniczne sygnału wejściowego. Ze względu na pojawienie się dużej liczby przycinania harmonicznych pojawiają się większe amplitudy. Teraz jeśli używasz zwrotnica pasywna, wiele znaczących harmonicznych można łatwo odtwarzać z sterownika basu i wysokich tonów. Jak moc wysokiej audio zorientowanych napędu jest bardzo niska, więc szkód spowodowanych przez prawdopodobieństwo jest znacznie wyższa. W wielu systemach jest to prawdziwy problem, zwłaszcza tych, które używają prostego przetworzenia analogowych (np. op amp, op amp) lub analogowe systemy EQ NC. Są dwa rozwiązania lepsze:

1. podwójne zasilanie wzmacniacza systemu

Jeśli w systemie zamkniętym, takich jak: aktywny głośnik, itp., należy rozważyć, dzięki czemu system używać podwójnego wzmacniacza. Podwójny wzmacniacz pozwala na użycie oddzielnego wzmacniacza do kierowania tonów wysokich. Oddzielenie tony wysokie i niskie tony odbywa się przed przyrost niskiej częstotliwości, co zapobiega uszkodzenia części wysokiej częstotliwości przyciętego kanał basowy tonów wysokich.

Podwójne zasilanie wzmacniacza systemu pozwala na uruchamianie większości systemów analogowych z funkcją bardzo elastyczne dostosowanie cyfrowy. Minusem jest wzrostu kosztu wzmacniacza. Mamy jednak do kompromisu między dobry zwrotnice pasywne i wzmacniacz dodatkowe koszty. Korzystanie z cyfrowej częstotliwości podzielników w konwertery cyfrowo analogowe (DAC) lub kodeków multimedialnych sygnału cyfrowego (Codec) można złagodzić ten problem, do pewnego stopnia.